Teraz na antenie

undefined - undefined

Następnie

undefined - undefined

„Gdy chcę zrobić przyjemność”

3 listopada 1844 r. Chopin otrzymał list od Mendelssohna, który zachwycał się jego utworami, zarzucając jednak niektórym „manieryzm”. Równocześnie przyznawał, że ile razy grał którąś z kompozycji Chopina, stale miał to uczucie, że nic podobnego skomponować by nie potrafił. Wątpliwości sprawiały, że publicznie tych dzieł nie wykonywał. Grał je często w gronie rodzinnym, bowiem, jak pisał w liście do Chopina: „Gdy chcę zrobić przyjemność żonie muszę jej grać twoje kompozycje […], które należą do jej ulubionych”. (sd)