Teraz na antenie

undefined - undefined

Następnie

undefined - undefined

Między palmami, cedrami, kaktusami, oliwkami...

7 listopada 1838 r. Chopin wraz z George Sand i jej dziećmi wsiedli w Barcelonie na okręt „El Mallorquin”, by przy pięknej pogodzie i spokojnym morzu dotrzeć do Palmy na Majorce. Podróż przebiegła pomyślnie. Pierwsze wrażenia po przybyciu do Palmy opisał Chopin w liście do przyjaciela Juliana Fontany: „Jestem w Palmie – między palmami, cedrami, kaktusami, oliwkami, pomarańczami, cytrynami, aloesami, figami, granatami itd. […] Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie”. (sd)