Teraz na antenie
undefined - undefined
Następnie
undefined - undefined
Teraz na antenie
undefined - undefined
Następnie
undefined - undefined
12 listopada 1960 r. Witold Małcużyński wystąpił w Filharmonii Narodowej z orkiestrą filharmoniczną pod batutą Witolda Rowickiego. Z jego gry emanowała nieopisana siła, dostojeństwo i przekonanie, że wszyscy uczestniczą w akcie tworzenia czegoś nadzwyczajnego. Po jednym z występów w Carnegie Hall napisano: „Chopina gra z wielką prostotą, a jednak w sposób dramatyczny”. Dzięki staraniom pianisty Polska odzyskała arrasy wawelskie, a także rękopisy Chopina przechowywane podczas wojny w Kanadzie. (sd)