Teraz na antenie

undefined - undefined

Następnie

undefined - undefined

W willi Son Vent

15 listopada 1838 r. Chopin i George Sand po przybyciu na Majorkę zamieszkali w Establimets blisko Palmy, w małej willi z ogrodem pod nazwą „Son Vent”. Domek był skromnie umeblowany, ale malownicze położenie rekompensowało niewygody. Z okien rozciągał się widok na wzgórza, morze, lasy i gaje oliwne. Podziwiać można było panoramę Palmy z wyłaniającą się sylwetką katedry. Wprowadzając się do nowego domu byli bardzo szczęśliwi, a otaczające ich piękno natury potęgowało uczucia i idyllę, która nie trwała jednak długo. (sd)