Teraz na antenie
undefined - undefined
Następnie
undefined - undefined
Teraz na antenie
undefined - undefined
Następnie
undefined - undefined
7 grudnia 1899 r. zmarł w Iwaniczach Antoni Kątski, pianista, kompozytor i pedagog. Oklaskiwano go jako „cudowne dziecko”. W Moskwie grał przed carem. Dedykując Symfonię a-moll władcy Rosji, otrzymał za to tytuł „nadwornego pianisty”. W Paryżu poznał Chopina, z którym się zaprzyjaźnił, a który rozprowadzał bilety na jego koncerty: „Wielu z tych, którym bilety twoje ofiarowałem, a na których zdawało mi się, iż mogę rachować wymówiło się […] – nie dziw więc, że ci tylko jeden uplasowałem i ze wstydem 9 odsyłam”. (sd)