Teraz na antenie
undefined - undefined
Następnie
undefined - undefined
Teraz na antenie
undefined - undefined
Następnie
undefined - undefined
14 grudnia 1834 r. w Konserwatorium Paryskim Hector Berlioz urządził swój koncert, w programie którego zabrzmiała symfonia koncertująca Harold w Italii oraz uwertury Król Lir i Les Francs-Juges. W koncercie uczestniczył także Chopin, wykonujący po raz pierwszy w Paryżu Larghetto ze swego Koncertu f-moll. Publiczność nowe dzieło przyjęła chłodno, zaś recenzje były „dość nijakie i niewiele mówiące”. Brak zainteresowania kompozycją głęboko dotknął Chopina, oczekującego podziwu i głębszego oddźwięku. (sd)