Teraz na antenie
undefined - undefined
Następnie
undefined - undefined
Teraz na antenie
undefined - undefined
Następnie
undefined - undefined
16 grudnia 1863 roku Franciszek Bylicki, pianista, pedagog, publicysta muzyczny, sybirak, zakończył swą „czynną służbę” w powstaniu styczniowym. Będąc uczniem VI klasy gimnazjalnej zaciągnął się w szeregi powstańcze. Służył w kawalerii. Zesłany do Tobolska, zarabiał na życie muzyką. Po powrocie do kraju wiele koncertował. 13 grudnia 1899 r. do Krakowa przyjechał z wykładem na temat Chopina Zygmunt Noskowski, Bylicki wystąpił wtedy jako muzyczny ilustrator. (sd)