Teraz na antenie

undefined - undefined

Następnie

undefined - undefined

Chopin i fortepiany

17 grudnia 1826 r. „Gazeta Polska” doniosła, że Chopin odwiedzając   prywatne salony, grywał tam na instrumentach klawiszowych, konstruowanych przez warszawskich fortepianmistrzów. Był żywo zainteresowany brzmieniem każdego nowego, nierzadko dziwnego instrumentu. Dużo czasu poświęcał na wizyty w fabryce fortepianów Buchholtza. W warszawskim salonie Zamoyskich w Pałacu Błękitnym podziwiał eolopantaleon Długosza, a w salonie przy ul. Rymarskiej fantazjował na choralionie Brunnera. (sd)