Teraz na antenie
undefined - undefined
Następnie
undefined - undefined
Teraz na antenie
undefined - undefined
Następnie
undefined - undefined
17 grudnia 1826 r. „Gazeta Polska” doniosła, że Chopin odwiedzając prywatne salony, grywał tam na instrumentach klawiszowych, konstruowanych przez warszawskich fortepianmistrzów. Był żywo zainteresowany brzmieniem każdego nowego, nierzadko dziwnego instrumentu. Dużo czasu poświęcał na wizyty w fabryce fortepianów Buchholtza. W warszawskim salonie Zamoyskich w Pałacu Błękitnym podziwiał eolopantaleon Długosza, a w salonie przy ul. Rymarskiej fantazjował na choralionie Brunnera. (sd)