Teraz na antenie

undefined - undefined

Następnie

undefined - undefined

„(...) bom nie miał usposobienia”

22 grudnia 1830 r. Chopin w liście do najbliższej rodziny opisywał swoje spotkania w domach polskich, z którymi podczas pobytu w Wiedniu łączyły go najserdeczniejsze stosunki. Na tanecznym wieczorze u państwa Weyberheim „chciano, ażebym tańczył, wybierano mnie gwałtownie do kotyliona. Obróciłem się kilka razy i poszedłem do siebie. Sama pani domu […] sprosiła na ten wieczór wiele muzykalnych osób, ale ja nie grałem, bom nie miał do tego usposobienia”. (sd)