Teraz na antenie
undefined - undefined
Następnie
undefined - undefined
Teraz na antenie
undefined - undefined
Następnie
undefined - undefined
10 stycznia 1906 r. polski pianista, kompozytor i pedagog Aleksander Michałowski, genialny odtwórca dzieł Chopina, pokusił się o eksperyment estradowy, opisany w „Kurierze Polskim”: „[...] Nadzwyczajnością był akompaniament orkiestry Filharmonii w Koncercie e-moll Chopina bez dyrekcji. Trzeba przyznać, że sprawiła się ona dzielnie, a zarazem nad wyraz dyskretnie”. Trudno stwierdzić, czy był to rzeczywiście eksperyment wspaniałego wirtuoza, czy konieczność wynikająca z nagłej niedyspozycji dyrygenta. (sd)