Teraz na antenie

undefined - undefined

Następnie

undefined - undefined

Kompozytorów dwóch

11 lutego 1861 r. zmarł polski kompozytor, skrzypek, pianista i dyrygent Antoni Orłowski, którego kontakty z Chopinem sięgają lat 1829-30. W tym czasie wystawił on w Teatrze Narodowym w Warszawie balet Złota gałązka, podobno pozytywnie oceniony przez samego Chopina. Również wtedy, wbrew protestowi kompozytora, Orłowski wydał u Brzeziny kilka swoich kompozycji osnutych na motywach chopinowskich, m.in. Koncertu f-moll. Studiując w Paryżu ponownie nawiązał kontakt z Chopinem. (sd)