Teraz na antenie

undefined - undefined

Następnie

undefined - undefined

"Zabił na śmierć"

26 lutego 1832 r. w Sali Pleyela miał miejsce paryski debiut Chopina. Świadkami jego wielkiego sukcesu było wielu Polaków, liczne grono muzyków, wśród nich bracia Herzowie, Pixis, Mendelssohn i młody Liszt. W programie zabrzmiał m.in. "Koncert f-moll" w solowym wykonaniu kompozytora, a także jego Wariacje "La ci darem la mano". Antoni Orłowski, polski kompozytor, pianista i dyrygent, tak napisał po koncercie: "Chopin wszystkich tutejszych fortepianistów zabił na śmierć, cały Paryż ogłupiał". (sd)